Absolventi naší školy

Naše škola může s hrdostí vystavovat seznam významných osobností, které na ní získaly základy svého vzdělání. Mezi nimi nalezneme širokou škálu talentovaných a úspěšných jedinců, kteří se v různých oblastech uplatnili a stali se inspirací pro další generace.

Jednou z nejvýraznějších osobností, která prošla našimi školními lavicemi, je Jana Veselá, česká basketbalistka, která se proslavila svými úspěchy v různých soutěžích. Její vítězství v NBA a na mezinárodních mistrovstvích světa a Eurolize žen znamenají významný příspěvek do historie českého basketbalu a inspiraci pro mladé sportovce.

Dalším významným jménem je MUDr. Lukáš Pollert, lékař a vodní slalomář, který se stal olympijským vítězem ve vodním slalomu. Jeho úspěchy na olympijských hrách a v jiných soutěžích jsou výjimečným příkladem odhodlání a vytrvalosti, který může sloužit jako inspirace pro další generace sportovců.

Škola může také pyšně uvést jméno Ing. Ondřeje Ploce, Ph.D., pracovníka oddělení dozimetrie Ústavu jaderného výzkumu České akademie věd. Jeho práce v oblasti zkoumání dopadů kosmického záření na kosmické lodě je zásadní nejen pro vědecký výzkum, ale také pro budoucnost kosmického průzkumu.

Helena Otáhalová Jónová, významná česká atletka, držitelka českého rekordu v atletice v ženském sedmiboji, je další významnou osobností, která prošla našimi dveřmi. Její úspěchy a rekordy jsou důkazem tvrdé práce a oddanosti svému sportu, a staly se inspirací pro mladé sportovce.

Mgr. Jan Netscher, rekordman ve skoku o tyči a bývalý trenér českého atletického svazu, představuje další významnou postavu, která získala své vzdělání na této škole. Jeho příběh je příkladem toho, jak tvrdá práce a odhodlání mohou vést k dosažení výjimečných úspěchů.

František Jansa, bývalý československý a později český reprezentant ve skoku o tyči, je další atlet, který zde získal své vzdělání. Jeho úspěchy na mezinárodní scéně a rekordy jsou důkazem toho, že tvrdá práce a odhodlání mohou přinést vynikající výsledky.

Filip Cíl, herec známý především díky své roli v seriálu Zdivočelá Země. Jeho umělecké úspěchy a talent ho řadí mezi významné tváře českého filmového a televizního průmyslu.

Mgr. Jakub Stárek, politik a bývalý vrchní ředitel Sekce všeobecného, odborného a dalšího vzdělávání na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, starosta městské části Praha 6 a bývalý zastupitel hlavního města Prahy. Jeho práce v politice a ve vzdělávání ho řadí mezi významné osobnosti českého veřejného života.

Václav Porkát, profesionální hasič a šéfredaktor hasičského serveru Požáry.cz. Jeho práce v oblasti bezpečnosti a ochrany proti požárům je důležitá a ceněná ve veřejném sektoru.

Mgr. Ema Sotiropoulos Černáková, modelka a druhá vícemiss České republiky. Její úspěchy v modelingovém průmyslu a jako krásná tvář pro různé značky a události jsou důkazem talentu a pracovitosti.

Dominik Dvořák, český bobista a účastník Zimních olympijských her 2014 v Soči. Jeho úspěchy v bobovém sportu jsou důkazem tvrdé práce a odhodlání.

Vojtěch Havel, bývalý kapitán národního týmu ragby České republiky. Jeho práce v ragby a jeho vůdcovské schopnosti jsou inspirací pro další generace ragbyových hráčů.

Filip Vojáček, bývalý národní dorostenecký rekordman na 200 metrů a několikanásobný mistr České republiky v atletice. Jeho úspěchy v atletice a jeho oddanost svému sportu jsou příkladem pro mladé atlety.

Tyto osobnosti představují inspiraci a příklad pro současné i budoucí studenty. Jejich úspěchy a příběhy ukazují, že tvrdá práce, odhodlání a nasazení mohou vést k dosažení vynikajících výsledků a k úspěchu ve světě. Jsou důkazem toho, že škola může být místem, kde se rodí budoucí vůdci, sportovní hvězdy, umělci a odborníci, kteří mění svět svými příspěvky a úspěchy.

Ocenění společnosti Scio

Harmonogram školního roku
Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Věry Čáslavské, Praha 6

Šantrochova 1800/2,
162 00  Praha 6
IČ: 48133779
235 361 223
722 682 206
info@zsverycaslavske.cz
y5v3c4y

Zobrazit kontakty

  Schránka důvěry Klub rodičů a přátel ZŠ Věry Čáslavské
Kalendář akcí
Sudý týden Lichý týden

Dnes je 25. května 2024
a svátek má Viola.

Ocenění žáků

Ocenění žáků
Ocenění

Doučování

Doučování

Šablony

Šablony

Aktivní město

Aktivní město

Šablony

Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2019

Věra Čáslavská

Věra Čáslavská (3. května 1942 Praha – 30. srpna 2016 Praha) byla československá sportovní gymnastka, trenérka a sportovní funkcionářka, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa. Po sametové revoluci byla v letech 1990–1996 předsedkyní Československého olympijského výboru a v letech 1995–2001 také členkou Mezinárodního olympijského výboru.

Více o Věře Čáslavské

Podpis Věry Čáslavské

Informace o škole

Základní informace

Název školy:Základní škola a Mateřská škola Věry Čáslavské, Praha 6
Adresa:Šantrochova 2/1800
IČ:48133779
Ředitel školy:Mgr. Vojtěch Novák
E-mail:info@zsverycaslavske.cz
Web:www.zsverycaslavske.cz
Datová schránka:y5v3c4y
Zřizovatel:Městská část Praha 6
REDIZO:600039161
Bankovní účet:3030061 / 0100

Telefonní kontakty

Pevná linka:(+420) 235 361 223
Pohotovostní linka:(+420) 235 363 164

E-mailové kontakty

Ředitel:reditel@zsverycaslavske.cz
Pověřenec GDPR:poverenec@lawya.cz
Kontaktní e-maily pedagogických pracovníků jsou ve tvaru první písmeno jména.celé příjmení@zsverycaslavske.cz

Příklad pro jméno Jan Novák: j.novak@zsverycaslavske.cz

Mapa

Mapa
Web zpracovává pouze nezbytné (technické a relační) cookies, jejichž zpracování nepodléhá souhlasu.